Ten temat obejmuje dwie strony medalu, klienta który potrzebuje np. dźwigu oraz firmy, która mu ten dźwig udostępnia. W wielu przypadkach interes obu stron się pokrywa. Nie wszystkich stać na zakup specjalistycznego sprzętu, który jest jednak niezbędny do wykonania prac budowlanych. Z tego powodu firmy chętnie wypożyczają tego typu urządzenia szczególnie, że nie muszą martwić się o ich przechowywanie oraz serwisowanie.

 

Koparkę chętnie pożyczę

Wiele drobnych firm budowlanych realizując inwestycję potrzebuje określonego sprzętu budowlanego tylko na kilka dni lub tygodni. Jest to wygodne ponieważ w przypadku krótkotrwałego wypożyczenia danego pojazdu firma otrzymuje fakturę, którą opłaca i po kłopocie. Gdyby miała taki sprzęt zakupić to wiąże się z koniecznością posiadania ilości zleceń pozwalających, aby zakup sprzętu się zwrócił. Do tego dochodzi obsługa serwisowa bo np. wyciągarka hydrauliczna się zepsuła lub sterownik kipra https://hydroexpert.eu/Sterownik-pneumatyczny-wywrotu-kipra-p281 zamókł i się przepalił. Do tego pojazd musimy gdzieś garażować, a na to nie zawsze jest miejsce.  To są drobne rzeczy jednak zabierające nasz czas. Jeśli pożyczamy sprzęt to od razu pozbywamy się odpowiedzialności za te problemy.

 

Dźwig udostępnię

Jeśli posiadamy uprawnienia do prowadzenia i obsługi pojazdów budowlanych może warto rozważyć założenie firmy z wynajmującej tego typu sprzęt. Podnośnik lub koparka z profesjonalną obsługą znajdą z pewnością klientów wśród przedsiębiorstw budowlanych. Z pewnością trzeba właściwie wybrać sprzęt, na którym będziemy pracować, nie za drogi, ale taki który pozwoli nam być konkurencyjnymi tak cenowo jak i jakościowo. Warto zbadać rynek w tym kierunku, dowiedzieć się jakie są lokalne potrzeby np. czy buduje się tylko domy jednorodzinne w okolicy, czy również biurowce. Jeśli nasz sprzęt jest mało mobilny jak np. mini koparka warto znaleźć  firmę z tanią lawetą, która może zawieść nasze urządzenie na miejsce prac. W ten sposób zwiększymy zakres działania naszej firmy. Jeśli będziemy konkurencyjni z pewnością uda nam się znaleźć stałych zleceniodawców na lata.

Kategorie: Dom