Zakup mieszkania z rynku pierwotnego ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim, jest to mieszkanie całkowicie nowe, które możemy od początku do końca odpowiednio zaplanować i które znajduje się w nowym budownictwie.

A jeśli coś jest nowe- jest budowane według obowiązujących trendów z wykorzystaniem dostępnych obecnie technologii. Takie mieszkania deweloperskie są więc zdecydowanie najbardziej komfortową opcją do zamieszkania. Jakie są jeszcze inne zalety kupna mieszkania od dewelopera? Na pewno warto wspomnieć o licznych promocjach cenowych, ale i o bardzo dużym wyborze takich mieszkań- w większych miastach takich inwestycji powstaje obecnie bardzo dużo. Podaż stara się bowiem nadążyć za popytem ze strony inwestorów- na pewno będzie więc w czym wybierać.

Mieszkania, które są wyjątkowo energooszczędne

To jedna z największych zalet, jakie wynikają z faktu, że mieszkanie było niedawno wybudowane. Stosowane technologie za pewne były dopasowane do mocno wyśrubowanych norm jeśli chodzi o izolacyjność. A co za tym idzie, takie mieszkania są naprawdę znacznie mniej kosztowne w utrzymaniu niż niektóre mieszkania z rynku wtórnego, gdzie mamy do czynienia ze starszym budownictwem. Na niektórych osiedlach budowa mieszkań przez dewelopera obejmuje także instalację najnowszego systemu rekuperacji, która pozwala na uzyskiwanie odzysku z utraconego ciepła. To nowoczesna technologia doskonale sprawdzająca się w codziennej praktyce.

Mieszkanie może zostać zaprojektowane pod klucz

Zawierając umowę z deweloperem zostaje w niej odpowiednio sprecyzowane, w jakim stanie otrzymamy finalnie ukończone mieszkanie. Popularne jest wybieranie mieszkań w stanie deweloperskim, co oznacza, że ściany zostaną odpowiednio zabezpieczone, ale wszystkie prace remontowe związane z wykończeniem trzeba będzie wykonać samemu, co również ma swoje plusy. Jednakże, deweloper Armada z Krakowa oraz niektórzy inni deweloperzy dają także swoim klientom drugą możliwość- zdecydowanie się na mieszkanie, które zostanie wykończone „pod klucz”, a więc według oczekiwań inwestorów. Pozwala to ominąć konieczność zatrudniania dodatkowej ekipy budowlanej, gdyż aspektami związanymi z wykończeniem wnętrza zajmuje się ta sama ekipa, która realizowała budowę całego bloku czy też osiedla. Jest to komfortowa opcja, trzeba jednak pamiętać, że mieszkania z wykończeniem „pod klucz” są zazwyczaj sporo droższe.

Wszystko możemy mieć na wyciągnięcie ręki

Szeroko zakrojone inwestycje to nie tylko budowa pojedynczych bloków, a całych osiedli wraz z rozwiniętą infrastrukturą, parkami i deptakami, gdzie można spędzać czas, a także z placami zabaw. W pewien sposób, takie osiedla stają się samowystarczalne, a ich mieszkańcy wszystko, co potrzebne na co dzień mają w zasięgu ręki. Wszystko to cechuje się nowoczesną estetyką i funkcjonalnością. Tam, gdzie pojawiają się takie osiedla buduje się szkoły, przedszkola oraz ośrodki zdrowia. W takim miejscu żyje się wygodnie i nie trzeba daleko jechać, aby załatwić na szybko podstawowe sprawy.

Kategorie: Dom