Wykończenie łazienki- na jaką ceramikę się zdecydować?

W łazience zazwyczaj decydujemy się na wybór glazury, co podyktowane jest przede wszystkim względami praktycznymi. Ceramika bowiem doskonale daje sobie radę z wilgocią i może cieszyć nasze oczy przez wiele długich lat w niemalże niezmienionej formie. Wybierając dobrej jakości płytki ceramiczne, takie jak chociażby płytki Ava włoskiego producenta, możemy być pewni, że będą one inwestycją na długie lata. (więcej…)

Funkcje salonu a aranżacja wnętrza

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu. Właśnie tutaj podejmowanie są goście. Stanowi on niejako sferę publiczną w domu, podczas gdy pozostałe pomieszczenia zarezerwowane są do prywatnego użytku domowników. Oczywiście w przypadku mieszkań funkcja reprezentacyjna nie jest jedną, jaką ma do spełnienia salon. W mieszkaniach w bloku salon staje się jednocześnie miejscem relaksu, a niekiedy także nauki czy pracy. (więcej…)

Komoda, czy witryna?

Każdy w swoim domu spotyka się z problemem, gdzie przechowywać rzeczy codziennego użytku oraz te, których używam okazjonalnie. Przedmioty codziennego użytku najczęściej powinny znajdować się pod ręką i zazwyczaj nie chcemy ich zbytnio eksponować. Natomiast posiadamy przedmioty, które chętnie wyjmiemy tylko wtedy kiedy zjawią się goście w domu. (więcej…)

Wynajem sprzętu budowlanego, czy to się opłaca?

Ten temat obejmuje dwie strony medalu, klienta który potrzebuje np. dźwigu oraz firmy, która mu ten dźwig udostępnia. W wielu przypadkach interes obu stron się pokrywa. Nie wszystkich stać na zakup specjalistycznego sprzętu, który jest jednak niezbędny do wykonania prac budowlanych. Z tego powodu firmy chętnie wypożyczają tego typu urządzenia szczególnie, że nie muszą martwić się o ich przechowywanie oraz serwisowanie. (więcej…)

Pomysły na przechowywanie książek

Dla każdego mola książkowego miejsce do ich przechowywania jest niezwykle istotnym elementem. Dobrze, jeśli woluminy są przechowywane w miejscach, do których łatwo jest sięgnąć, a najlepiej jeśli są one przy tym dodatkowo zabezpieczone. Aranżerzy wnętrz prześcigają się w pomysłach na miejsca przechowywania książek. Oto kilka inspirujących propozycji, które z pewnością zachwycą każdego bibliofila. (więcej…)

Dlaczego nawozimy rośliny w ogrodzie?

Różne rośliny rosną na łąkach, czy polanach bez większego problemu, nie niepokojone przez człowieka. Jednak w przypadku wolno rosnących roślin działa selekcja naturalna przetrwają tylko najsilniejsze gatunki przystosowane do warunków panujących w danym miejscu. Do naszych przydomowych ogrodów wybieramy rośliny, które są dla nas atrakcyjne, ale niekoniecznie są w stanie sobie poradzić samodzielnie w warunkach panujących w naszym zieleńcu. Druga różnica to fakt, że sami usuwamy cenne składniki pokarmowe tak potrzebne roślinom w ogrodzie poprzez grabienie liście i zbieranie spadów owoców. (więcej…)

Budowa chodnika w ogrodzie

Chodniki w ogrodzie pełnią funkcję nie tylko dekoracyjną, ale także użytkową. Razem z altankami, wiatami, oczkami wodnymi czy fontannami są nieodłącznym elementem działek. Budowa własnego chodnika może wydawać się skomplikowana, jednak wystarczy po prostu dobrze się do niej przygotować. Jak przygotować miejsce na dróżkę i wykonać ją tak, aby służyła przez wiele lat? (więcej…)