Bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki są płytki ceramiczne. Stosowane na ścianach i podłogach nie tylko zapewniają wyjątkowy styl aranżacji, ale również chronią powierzchnię przed działaniem wody, wilgoci oraz wysokich temperatur. Tylko które płytki łazienkowe wybrać? Do wyboru masz trzy podstawowe rozwiązania – sprawdź, czym się charakteryzują!20

Rodzaje płytek łazienkowych – zalety i wady

Płytki łazienkowe dostępne są w kilku wariantach, jednak do tych najpopularniejszych i najbardziej cenionych przez konsumentów zaliczamy glazurę, terakotę oraz gres. Czym wyróżniaj się każde z rozwiązań?

  • Glazura. Są to jedne z najbardziej popularnych płytek łazienkowych – zarówno ze względu na styl, jak też ceny oraz parametry. Glazura jest odporna na działanie wilgoci i dość trudno o jej zarysowanie, dlatego doskonale sprawdza się w każdym wnętrzu, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością wody (zarówno w łazience, jak i kuchni). Niestety, ze względu na to, że tego rodzaju płytki do łazienki są cienkie i kruche, sprawdzają się wyłącznie na ścianach. Jeżeli poszukujesz rozwiązań na podłogę, postaw na terakotę lub gres.
  • Terakota. Jest to materiał grubszy i mniej kruchy od glazury, dlatego zakres jego zastosowań jest dużo szerszy. Terakota sprawdzi się zarówno na ścianach, jak i podłogach, a także w różnych pomieszczeniach. Jest bardzo odporna na urazy mechaniczne, zabrudzenia, działanie wilgoci oraz detergentów, a do tego często niestraszne są jej skrajnie wysokie i niskie temperatury. Dlatego często wysokiej jakości płytki łazienkowe tego typu stosowane są nawet na zewnątrz.
  • Gres. Poszukujesz płytek do łazienki, które odznaczają się najlepszymi parametrami technicznymi? Postaw na gres! To materiał tworzony w zaawansowanych procesach produkcyjnych – przy wysokim ciśnieniu oraz bardzo dużych temperaturach, dzięki czemu jest niemal niezniszczalny. Imponuje odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jest mrozoodporny i posiada najniższą nasiąkliwość spośród wszystkich płytek ceramicznych. Dlatego może być stosowany nie tylko na ścianach i podłogach w łazienkach czy kuchniach, ale także na tarasach, a nawet elewacjach.

Pamiętaj – niezależnie od tego, które płytki łazienkowe wybierzesz, możesz liczyć na ogromny wybór kształtów, wymiarów, wzorów i kolorów. Dzięki temu z całą pewnością znajdziesz wśród nich coś dla siebie, co pozwoli Ci osiągnąć odpowiedni styl aranżacji!

Gdzie kupić wysokiej klasy płytki ceramiczne?

Zależy Ci na tym, aby kupowane płytki ceramiczne były najwyższej jakości? Wybierz sprawdzony i ceniony wśród klientów salon wyposażenia wnętrz, jak miradhome.pl. Znajdziesz tam rozwiązania najlepszych producentów – w tym hiszpańskich i włoskich, które imponują estetyką, trwałością oraz różnorodnością. W ten sposób zakupisz wyroby o najdoskonalszych parametrach i znajdziesz takie, które będą odpowiadały Twoim potrzebom i gustom.

Uwaga! Jeżeli chcesz wybrać odpowiedni sklep z płytkami do łazienki, dokładnie sprawdź jego ofertę oraz zapoznaj się z opiniami dotychczasowych klientów!