Jakie są etapy budowy domu drewnianego?

Każdy z nas marzy o tym, by mieszkać w jak najlepszych warunkach i mieć możliwość cieszenia się wysokim komfortem oraz funkcjonalnością wnętrz. Jeżeli chcesz spełnić to marzenie, zainwestuj w dom drewniany – trwały, piękny i niezwykle wygodny, który z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zanim jednak zdecydujesz się na to rozwiązanie, poznaj etapy budowy domu drewnianego, co pozwoli Ci łatwiej podjąć decyzję i przejść przez cały proces inwestycji! (więcej…)

Wykończenie łazienki- na jaką ceramikę się zdecydować?

W łazience zazwyczaj decydujemy się na wybór glazury, co podyktowane jest przede wszystkim względami praktycznymi. Ceramika bowiem doskonale daje sobie radę z wilgocią i może cieszyć nasze oczy przez wiele długich lat w niemalże niezmienionej formie. Wybierając dobrej jakości płytki ceramiczne, takie jak chociażby płytki Ava włoskiego producenta, możemy być pewni, że będą one inwestycją na długie lata. (więcej…)

Urządzenia do polbruku – jak ułożyć kostkę brukową?

Funkcje estetyczne i użytkowe to najważniejsze funkcje kostki brukowej. Przed jej wyborem, powinniśmy mieć już dokładnie ustalone do czego ma służyć i jaka będzie trasa chodnika, ponieważ to od tego zależy rodzaj polbruku. Kostka o grubości 6 cm idealnie nadaje się na ścieżki czy podjazdy, natomiast przy większych obciążeniach należy wybrać kostkę od 8 do 10 cm. Jakie są etapy układania kostki brukowej i jak przez nie przejść? (więcej…)

Niesamowite tkaniny i tekstylia, które odmienią każde mieszkanie

W projektach nowoczesnych i nawet eklektycznych wnętrz często można dostrzec wymyślne meble, na których skupiana jest pełna uwaga. Oczywiście wszystkie elementy umeblowania mają znaczenie w przypadku nadania odpowiedniej stylistyki w mieszkaniu. Wydaje mi się jednak, że rola tekstyliów i tkanin jest marginalizowana. Tak jakby to, co pokrywa łóżka, sofy, czy znajduje się na karniszach miało mniejsze znaczenie. Oczywiście to są niesamowicie ważne części każdego domu i to one potrafią uzupełnić zmienić jego oblicze. Nie zawsze trzeba wykonywać kosztownego remontu – czasem warto zmienić narzutę, kupić nową pościel czy zdecydować się na zasłonę z mikrofibry do salonu. Zobaczcie, jakie propozycje przygotowaliśmy dla Was – przed Wami tkaniny i tekstylia, które bez zbyt dużego obciążenia finansowego odświeżą każde mieszkanie. (więcej…)