Każdy z nas marzy o tym, by mieszkać w jak najlepszych warunkach i mieć możliwość cieszenia się wysokim komfortem oraz funkcjonalnością wnętrz. Jeżeli chcesz spełnić to marzenie, zainwestuj w dom drewniany – trwały, piękny i niezwykle wygodny, który z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zanim jednak zdecydujesz się na to rozwiązanie, poznaj etapy budowy domu drewnianego, co pozwoli Ci łatwiej podjąć decyzję i przejść przez cały proces inwestycji!

Etap 1 – Projekt domu drewnianego

Pierwszy etap to przede wszystkim konieczność ustalenia własnych potrzeb oraz oczekiwań – po to, by ostateczny efekt w stu procentach spełnił Twoje oczekiwania. Na początku warto skontaktować się z architektem albo przeczesać internet w poszukiwaniu odpowiednich projektów domu drewnianego, które spełnią oczekiwania Twoje oraz pozostałych domowników.

Warto jednak pamiętać, że budując dom z drewna u sprawdzonego wykonawcy, który posiada kompleksową ofertę, można pozyskać projekt bezpośrednio u niego. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, dzięki któremu będziesz w stanie szybko przejść do kolejnych etapów budowy domu drewnianego.

Etap 2 – Wybór wykonawcy

Przed rozpoczęciem prac, trzeba wybrać odpowiednią ekipę, która zapewni Ci profesjonalną budowę i umożliwi wzniesienie obiektu pięknego, trwałego oraz w stu procentach funkcjonalnego. Warto przede wszystkim dokładnie zapoznać się ze stosowanymi przez daną firmę technologiami i materiałami, a także jej doświadczeniem. Tylko wtedy zyskasz pewność, że Twój dom drewniany będzie idealny, a na żadnym z etapów jego budowy nie dojdzie do jakichkolwiek problemów. Jeżeli chcesz mieć pewność, że dokonujesz właściwego wyboru, możesz również zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów na temat poszczególnych firm – znajdziesz je np. w Google czy na portalach społecznościowych.

Polecamy zwłaszcza przedsiębiorstwa oferujące technologię szkieletową (jak Drewdom.com), dzięki której zaoszczędzisz i szybko wzniesiesz wymarzony budynek.

Etap 3 – Budowa domu z drewna

Po wybraniu wykonawcy i ustaleniu terminu przyjdzie czas na najważniejsze etapy budowy domu drewnianego. Mowa tutaj oczywiście o wzniesieniu fundamentów, ścian, wykonaniu dachu i instalacji, a także pracach wykończeniowych. To dzięki nim będziesz mógł zamieszkać w wyjątkowym miejscu, które będzie oazą spokoju dla całej Twojej rodziny.

To, jak przebiegać będzie cały proces i jakie będą kolejne etapy budowy domu drewnianego, zależy przede wszystkim od zastosowanej technologii. Np. domy kanadyjskie wznosi się w 1-2 miesiące, dlatego są one wybierane przez coraz większą liczbę polskich inwestorów.

Etap 4 – Odbiór domu

Ostatnim etapem budowy domu drewnianego jest jego odbiór. Najlepiej zrobić to wraz ze specjalistą, który sprawdzi, czy wszystkie elementy są odpowiednio zamontowane, instalacje sprawne, a ściany, drzwi i okna szczelne. Dzięki temu będziesz mieć możliwość dostrzeżenia wszelkich nieprawidłowości, które powinny być niezwłocznie i bezkosztowo usunięte przez wykonawcę.