Dlaczego nawozimy rośliny w ogrodzie?

Różne rośliny rosną na łąkach, czy polanach bez większego problemu, nie niepokojone przez człowieka. Jednak w przypadku wolno rosnących roślin działa selekcja naturalna przetrwają tylko najsilniejsze gatunki przystosowane do warunków panujących w danym miejscu. Do naszych przydomowych ogrodów wybieramy rośliny, które są dla nas atrakcyjne, ale niekoniecznie są w stanie sobie poradzić samodzielnie w warunkach panujących w naszym zieleńcu. Druga różnica to fakt, że sami usuwamy cenne składniki pokarmowe tak potrzebne roślinom w ogrodzie poprzez grabienie liście i zbieranie spadów owoców. (więcej…)

Budowa chodnika w ogrodzie

Chodniki w ogrodzie pełnią funkcję nie tylko dekoracyjną, ale także użytkową. Razem z altankami, wiatami, oczkami wodnymi czy fontannami są nieodłącznym elementem działek. Budowa własnego chodnika może wydawać się skomplikowana, jednak wystarczy po prostu dobrze się do niej przygotować. Jak przygotować miejsce na dróżkę i wykonać ją tak, aby służyła przez wiele lat? (więcej…)

Polecane szczotki do czyszczenia kostki brukowej

Kostka brukowa musi być zadbana, aby pięknie zdobiła podjazd i drogę do domu, wpisując się w architektoniczny styl działki. Niezbędne jest więc jego regularne czyszczenie oraz usuwanie wykwitów, które pojawiają się w szczelinach. Do codziennego użytku wystarczą standardowe miotły uliczne, jednak do dokładniejszego czyszczenia niezbędny będzie zestaw porządnych szczotek różnego typu. Jakie szczotki wybrać, aby odpowiednio dbać o kostkę brukową? (więcej…)