Materiały budowlane – gdzie można znaleźć produkty wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach?

Każdy, kto myśli o budowie własnego domu lub też jego gruntownym remoncie wie, jak ważne są materiały budowlane. Liczy się nie tylko ich wysoka jakość, ale również konkurencyjna cena, ponieważ przy tak finansowo dużej inwestycji dosłownie liczy się każda oszczędność. Warto pamiętać, że decydując się na materiały budowlane warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich producenta, ponieważ niektórzy znani są z dostarczania trwałych, solidnych i wytrzymałych produktów wysokiej jakości, inni natomiast dokładnie na odwrót. (więcej…)

Schody metalowe zewnętrzne – najważniejsze informacje dla inwestora

Każdy z nas przyzwyczaił się do korzystania ze schodów – codziennością jest dla nas fakt, że spotykamy je zarówno w miejscach użyteczności publicznej, jak i w przestrzeni prywatnej. Są one bardzo praktycznym i funkcjonalnym elementem wyposażenia. Jednak zupełnie inaczej patrzymy na nie, gdy sami potrzebujemy wybrać jakieś do swojego domu czy siedziby firmy – nagle zauważamy, jak ważną rolę powinny pełnić, co oczywiście zwiększa odpowiedzialność w trakcie decydowania o zakupie konkretnego modelu. Nie jest to również tania i niewiele znacząca inwestycja, więc tym bardziej należy ją odpowiednio przemyśleć i przygotować się do podjęcia takiej decyzji. Obecnie dużą popularnością cieszą się schody metalowe zewnętrzne do wykorzystywania głównie jako zewnętrzna klatka schodowa w budynkach oraz wyjście z nich na ulicę czy do ogrodu. Możliwości jest naprawdę dużo. Zatem czy warto się na nie zdecydować? Jakie korzyści mogą nam przynieść schody metalowe zewnętrzne? (więcej…)

apartament okno

Wasze rozwiązania do domu

Tym razem postanowiliśmy, że to nie my, ale nasi Czytelnicy będą wypowiadać się na temat aranżacji wnętrz. Zapytaliśmy Was o rozwiązania, które zastosowaliście w Waszych domach oraz o ciekawe i inspirujące porady, dla tych którzy planują wykończenie i urządzenie własnego mieszkania. Spośród wielu głosów wybraliśmy te, które były dla nas zaskakujące, zabawne lub naszym zdaniem ważne. To oczywiście nie oznacza, że pozostałe wypowiedzi nie były istotne – były, dlatego będziemy je sukcesywnie publikować. Przechodząc do tematu, oto rozwiązania w aranżacji wnętrz, które mogą Wam się spodobać. (więcej…)

Czym ogrzewacie swoje domy?

Najczęściej to nasi redaktorzy dzielą się informacjami, refleksjami i opiniami na tematy związane z szeroko pojętym budownictwem i wnętrzarstwem. Dziś jednak postanowiliśmy oddać głos naszym Czytelnikom i zapytać w jaki sposób ogrzewają swoje mieszkania i czy są zadowoleni z takiej formy zapewniania ciepła w swoich pomieszczeniach. Mamy nadzieję, że ich opinie i rady pomogą inwestorom w podjęciu decyzji, jakie ogrzewanie powinni zastosować. (więcej…)

Materace do sypialni – jak dobrać twardość? Podpowiadamy!

Najważniejszym czynnikiem towarzyszącym nam przy wyborze materaca jest oczywiście jego twardość. Nie od dziś wiadomo, że lepiej spać na twardszej, niż miękkiej powierzchni. Mimo że miękkość niektórych łóżek kusi to nie dajmy się zwieść. W tym wypadku twardszy oznacza lepszy. Na jakie materace do sypialni najlepiej postawić? Podpowiadamy czym się kierować przy ich wyborze! (więcej…)

Jak wentylować garaż?

 Wentylacja i kwestia ogrzewnictwa zwłaszcza w domach to bardzo fascynująca branża, która w ostatnich latach rozwijała się w szalonym tempie.  W Polsce coraz częściej stawia się na ekologiczny i dobry sprzęt z prawdziwego zdarzenia. Powoli bardziej zamożni rodacy zaczynają zauważać, że mimo dużego kosztu początkowego warto zainwestować w dobrą wentylację. W perspektywie najbliższych 10 lat inwestycja niemalże zawsze zwraca się, a później możemy się cieszyć np. darmowym ogrzewaniem i klimatyzacją. (więcej…)