Budowa domu z drewna jest już od dobrych kilku lat coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem przez Polaków.

Coraz częściej bowiem marzymy o powrocie do natury i posiadania własnego miejsca, które moglibyśmy nazywać domem w sensie emocjonalnym oraz symbolicznym. Jest to również bardzo korzystne rozwiązanie od względem finansowym, ponieważ koszt budowy domu szkieletowego jest dużo mniejszy niż w przypadku tradycyjnych budynków. Przekonało się już o tym wielu inwestorów, nawet tych, którzy początkowo nie wierzyli w to, że kompromis pomiędzy wysoką jakością a niską ceną wcale nie jest konieczny. Fakty bowiem jasno wskazują na to, że budowa domu z drewna jest dużo mniej kosztowna, a jednocześnie jest on tak samo wytrzymały, solidny i trwały jak tradycyjne budynki murowane i betonowe. Warunek jest jeden – musi zostać zaprojektowany i wykonany przez doświadczoną i profesjonalną firmę. Tylko wtedy będzie bezpieczny dla mieszkańców i wytrzyma nawet kilkadziesiąt lat. Zatem ile kosztuje dom szkieletowy i co wpływa na ostateczny koszt budowy domu szkieletowego?

Czynniki, które wpływają na koszt budowy domu szkieletowego

Na samym początku należy zlecić wykonanie projektu, na którym będzie opierała się budowa domu z drewna. Jego koszt zależy przede wszystkim od tego, jak duży dom chce mieć inwestor, czy zależy mu na dodatkowych rozwiązaniach, takich jak rekuperacja czy ogrzewanie podłogowe, ile pięter i pokoi ma mieć nieruchomość i tym podobne. Tak więc na koszt budowy domu szkieletowego w pierwszej kolejności wpływają same parametry techniczne budynku. Następnie przychodzi najważniejszy etap, czyli budowa domu z drewna. Jeśli zastanawiamy się, ile kosztuje dom szkieletowy, w tym etapie również kluczowe są jego wymiary i dane techniczne. Przykładowo dom o powierzchni 100m2 będzie miał inną cenę finalną niż taki o powierzchni 120m2 – zarówno jeśli chodzi o projekt, jak i samo wykonanie. W ostatnim przypadku mowa nie tylko o zużytych materiałach, ale i wynagrodzeniu pracowników za nieco dłuższy czas budowy.

Zobacz konkretne ceny budowy domu szkieletowego: https://drewdom.com/ile-kosztuje-dom-szkieletowy/

Nadal jednak będą to koszty zdecydowanie niższe niż w przypadku tradycyjnych nieruchomości, ponieważ drewno jako głównie wykorzystywany materiał budowlano-wykończeniowy sam w sobie jest tańszy niż cegła czy beton. Koszt budowy domu szkieletowego jest więc zdecydowanie mniejszy dzięki tańszemu surowcowi. Jest jednak jeszcze jeden ważny czynnik, który sprawia, że budowa domu z drewna jest bardziej opłacalna – jest to szybszy czas budowy. W takim przypadku nie trzeba czekać, aż fundamenty i wylewki wyschną i tak dalej. Sam proces stawiania szkieletu nie trwa dłużej niż kilka dni, a w niektórych przypadkach pracownicy budowlani są w stanie wykonać go w przeciągu jednego dnia.

Zastanawiając się więc, ile kosztuje dom szkieletowy i czy budowa domu z drewna jest opłacalną inwestycją, jasno widzimy, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Koszt budowy domu szkieletowego będzie w zasięgu możliwości praktycznie każdej osoby, która marzy o własnym miejscu na ziemi.

Kategorie: Dom