Każdy w swoim domu spotyka się z problemem, gdzie przechowywać rzeczy codziennego użytku oraz te, których używam okazjonalnie. Przedmioty codziennego użytku najczęściej powinny znajdować się pod ręką i zazwyczaj nie chcemy ich zbytnio eksponować. Natomiast posiadamy przedmioty, które chętnie wyjmiemy tylko wtedy kiedy zjawią się goście w domu.

 

Szuflady są dobre na wszystko

Do komody z szufladami możemy włożyć praktycznie wszystko, co nie jest zbyt ciężkie, od ciuchów po poszewki na pościel, czy obrusy. Z pewnością mogą znaleźć się tam rzeczy, które nie muszą lub nie powinny być eksponowane. Jeśli to wszystko umieścimy we wnętrzu mebla to nie będzie nam zagracać przestrzeni w domu, a ładna jedna lub dwie komody drewniane będą ozdobą każdego wnętrza. Dodatkowo blat komody możemy zagospodarować np. zdjęciami lub jakąś drobną rośliną, czy lampką, które urozmaicą nasz pokój i sprawią, że dom nabierze przytulnej atmosfery. Pamiętajmy, że duża różnorodność przedmiotów o silnie zróżnicowanych kształtach i kolorach wprowadza duży chaos do naszego wnętrza, a przestrzeń wygląda na niezorganizowaną. Oczywiście są ludzie, którzy odnajdują się w taki wnętrzach. Przy większej liczbie domowników z dziećmi włącznie łatwiej jest jednak mieć miejsce, gdzie możemy schować rzeczy nie zawsze je segregując. Szuflady doskonale się do tego nadają, dzięki tego typu zamkniętym powierznią możemy utrzymać porządek.

 

Dla kogo jest witryna?

Rzeczy codziennego użytku najczęściej chowamy. W każdym domu możemy również znaleźć przedmioty, które używamy niezwykle rzadko jak np. ozdobne zastawy stołowe. Warto je pokazać ponieważ często same w sobie reprezentują wysokie walory estetyczne. Srebrna patera, może jakieś stare zdjęcia lub drobne zabytkowe przedmioty. To wszystko możemy umieścić w witrynie i cieszyć nimi oko na co dzień nie martwiąc się, że mogą zostać uszkodzone lub się zabrudzą. Jeżeli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią w pokoju nie musimy kupować dużej witryny. Na rynku jest dostępna niewielka witrynka biała lub w naturalnym kolorze drewna, która zmieści się właściwie do każdego pokoju.

Kategorie: Dom