Wiele osób marzy o tym, aby móc posiadać we własnym domu piękny, funkcjonalny kominek, który będzie można zacząć użytkować już przy okazji pierwszych, jesiennych chłodów. Jak jednak zaprojektować taki kominek, aby jego użytkowanie faktycznie było wygodne?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest obecnie wkład kominkowy, który zakłada całkowicie zamkniętą komorę spalania. Jest to też wygodne rozwiązanie jeśli chodzi o utrzymanie kominka w czystości, a także rozwiązanie bezpieczne w przypadku, kiedy w mieszkaniu bawią się małe dzieci. Aby móc pozwolić sobie na pełną automatyzację pracy takiego kominka, najlepiej zakupić go w wersji zasilanej gazem. Wówczas, komora spalania nie będzie bezpośrednio widoczna, a to, co będzie się pokazywało bezpośrednio w kasecie będzie stanowiło tylko i wyłącznie wizualizację naturalnego płomienia. Do takiego kominka możemy nawet liczyć na pilota, który pozwoli nam ustawić czas pracy kominka lub też pożądaną temperaturę we wnętrzu.

 

Jak sprawić, aby kominek był w stanie ogrzać cały dom?

 

Aby mieć możliwość rozprowadzania ciepła z kominka do pozostałych pomieszczeń, konieczny jest wkład kominkowy z płaszczem wodnym. Jest to dobre rozwiązanie do mniejszych budynków, gdzie faktycznie sprawdza się dobrze i działa efektywnie. W takim przypadku do kominek stanowi główny piec i tak naprawdę nie ma potrzeby aranżowania dodatkowej kotłowni. Jeśli kominek zasilany jest gazem- nie będzie tez potrzebny składzik opału. Wiele kominków posiada szyby kasety wykonane w taki sposób, aby same się czyściły podczas pracy urządzenia, co jest naprawdę wygodne i pozwala zawsze cieszyć się pięknym i czystym kominkiem. Kupując wkład pamiętajmy o tym, aby sprawdzić jego moc oraz wydajność tak, aby faktycznie był on w stanie ogrzać taki metraż, jaki chcemy. Na rynku można znaleźć wiele bardzo dobrych urządzeń, z których pracy będziemy zadowoleni. Kominek stanowi też niesamowitą dekorację każdej przestrzeni. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jeśli nie będzie on elektryczny- będzie musiał posiadać odprowadzenie spalin. Można podpiąć go do działającego w budynku komina.

 

Kategorie: Dom