Jak wszyscy dobrze wiemy, sama budowa czy kupno gotowego domu (lub mieszkania) to niesamowity stres i ogromna ilość obowiązków z tym związana. Niestety na kupnie nieruchomości obowiązki się nie kończą. Najlepiej pokazuje to rozmiar i skala wykończenia mieszkania. Każdy chce, żeby własny kąt wyglądał znakomicie nowocześnie i żeby po prostu był przyjemnym miejscem do spędzania czasu. Najbardziej istotnym miejscem, które jest zarazem wizytówką domu, jest salon, zwany także inaczej dużym pokojem.

Właśnie to pomieszczenie służy nam jako miejsce zabaw dzieci, rodzinnego relaksu czy przyjmowania gości. Meble do salonu to pierwsze i najważniejsze meble salonowe. Umeblowanie salonu to nie tylko sofy, narożniki, kanapy rozkładane i inne meble wypoczynkowe. Nie można zapominać o równie ważnych fotelach, szafach, komodach i dodatkach. Jednak skupmy się na meblach. Jak wybrać meble do salonu? W jakich sklepach je kupować i czym kierować się na zakupach?

Sofa, kanapa czy fotele? – meble do salonu

Pierwszą sprawą na pewno jest samo rozplanowanie salonowej przestrzeni. Każde pomieszczenie powinno się mniej więcej rozpracować na kartce czy w programie komputerowym. Szkic pokoju w skali i późniejsze, odpowiednie dopasowanie poszczególnych rozmiarów mebli pozwoli nam uniknąć sytuacji, kiedy salon jest zagracony. Nowoczesne mieszkania są obecnie jasne i nie ma w nich zbyt wiele mebli. Szanuje się przestrzeń i tak też powinniśmy zrobić i w tym przypadku. Co więcej, dzięki temu odpowiednio wybierzemy rozmiar sofy czy kanapy. Profesjonalny projekt zrobiony przez architekta wnętrz pokazuje możliwości pokoju – po prostu ułatwia wybór mebli.

Jeśli chodzi o konkrety w sprawie sof, to na pewno musze polecić ze swojej strony podejście minimalistyczne do formy takich kanap. Wszystko dlatego, że przede wszystkim liczy się wygoda użytkowania i trwałość. Warto spojrzeć z jakiego drewna wykonana jest rama – jeśli jest to zwykła płyta meblowa, to nie możemy liczyć na trwałość wieloletnią. Wybierajmy lite drewno i sprawdzone rozwiązania. Jeśli chodzi o kwestię koloru czy faktury, to warto zapytać się o możliwości personalizacji, które bardzo często są opcjonalne za niewiele więcej wydanych środków. Dzięki temu bardzo sprawnie możemy uzyskać świetny produkt spełniający oczekiwania. Co ciekawe, obecnie jesteśmy w stanie zamówić dopasowane nagłówki, zagłówki czy inne ruchome części.

Sofa z funkcją spania

Funkcja spania to jeden z najbardziej przyjemnych aspektów użytkowania takich kanap. Dzięki temu nawet stosunkowo małe mieszkanie poradzi się z gośćmi. Bardzo często także kupuje się wygodne kanapy polecanych producentów do sypialni z uwagi na oszczędność miejsca po złożeniu mebla. Dlatego nie warto oszczędzać na kanapach. Polska jest meblowym liderem w Europie, a ceny są konkurencyjne. Dzięki temu naprawdę okazyjnie trafiają się w sklepach prawdziwe perełki, które będą służyć długie lata.

Kategorie: Dom