To właśnie dzięki zastosowaniu tej nowoczesnej technologii, możliwe jest zmodernizowanie rurociągu, który jest częścią efektywnie działającej sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej. Przede wszystkim- co bez wątpienia jest najistotniejsze- dzięki zastosowaniu tej technologii nie trzeba w całości wykopywać rur po to, aby wymienić je na nowe.

W ten sposób można sporo zaoszczędzić, tym bardziej, że tak szeroko zakrojone prace ziemne nie tylko są czasochłonne i mogłyby oznaczać przerwy w dostawie wody i utylizacji ścieków, ale też mocno ingerowałyby w wygląd terenu. Stąd też powszechne stosowanie technologii bezwykopowych.

 

Na czym tak naprawdę polega ta technologia?

 

W przypadku jej stosowania, konieczne jest wykonanie jedynie dwóch przekopów- na początku oraz na końcu przewodu, który będzie wymagał modernizacji. Przed rozpoczęciem procesu uszczelniania rur, konieczne jest odpowiednie ich przeczyszczenie, a także osuszenie. Dopiero później, do wnętrza przewodu jest wprowadzana specjalna wykładzina, którą wykonuje się z włókna szklanego. Technologie bezwykopowe http://terlan.pl/realizacje_cat/technologie-bezwykopowe/ tego rodzaju polegają na nałożeniu specjalnej warstwy z żywicy epoksydowej, którą nasączona zostaje wykładzina. Po odpowiednim jej nałożeniu bardzo ważne jest jej utrwalenie poprzez zastosowanie wysokiej temperatury.

 

Jaki efekt można uzyskać dzięki takim zabiegom?

 

Ściany wewnętrzne rur zostają więc pokryte specjalną warstwą dodatkową, która sprawia, że są szczelne. W taki sposób można więc pozbyć się wycieków i powstałych z czasem uszkodzeń mechanicznych. Poprawiają się parametry hydrauliczne rury, a także możemy mówić o poprawie jakości wody, która przez te rury będzie doprowadzana do odbiorców. Przepływ wody może zostać bardzo szybko przywrócony, co również jest ważne z punktu widzenia osób, które z tej wody korzystają na co dzień. Jednocześnie, przeprowadzona modernizacja sprawia, że rurociąg znowu może bezawaryjnie działać przez wiele kolejnych lat.

Kategorie: Narzędzia