Linie świetlne stanowią jedno z nowocześniejszych rozwiązań w kwestii oświetlenia. W praktyce- prezentują się one naprawdę wspaniale. Mogą one być stosowane zarówno w domach prywatnych jak i w fabrykach, zakładach pracy, zakładach przemysłowych i budynkach użyteczności publicznej.

Rozwiązanie to przede wszystkim jest solidne i pozwala długo cieszyć się pięknie zaprojektowanym oświetleniem na miarę potrzeb. Obok linii projektowane są także łuki świetlne, a zarówno jeden jak i drugi projekt zakłada wykorzystanie diod wyprodukowanych w technologii LED. Pozwala to na uzyskanie bardzo dużej żywotności diod, a nawet w sytuacji, kiedy w ramach linii czy też łuków świetlnych takich diod będzie dużo, zużycie prądu nadal może pozostać na dość niskim poziomie. Energooszczędność jest jedną z najbardziej podkreślanych zalet oświetlenia LED, warto też jednak wspomnieć o tym, że kolor diod, czyli barwy światła również można dobrać do własnych preferencji- emitowane światło może być bardziej ciepłe lub też chłodniejsze.

 

Gdzie można zastosować linie świetlne oraz łuki?

 

Bardzo często ten rodzaj oświetlenia wykorzystuje się na zewnątrz, podczas projektowania ogrodów, podjazdów czy do zdobienia elewacji. Warto bowiem zaznaczyć, że linie oraz łuki świetlne doskonale opierają się nawet najbardziej niesprzyjającym warunkom atmosferycznym, a także pozostają niezmiennie piękne, gdyż nie ulegają żółknięciu. Są także odporne nawet na bardzo intensywne promieniowanie słoneczne. Dlatego też bardzo często podświetla się z ich wykorzystaniem fontanny, oczka wodne, baseny, a także SPA. Można z ich wykorzystaniem zarysować chodnik przy domu, można też wykorzystać je do tworzenia funkcjonalnych ścieżek rowerowych oraz spacerowych. Linie oraz łuki oświetleniowe doskonale opierają się próbie czasu, a dodatkowo są odporne na zarysowania. Można więc być pewnym, że przez lata nawet najbardziej intensywnego użytkowania- produkty te nadal będą bardzo estetyczne.

 

Linie oraz łuki świetlne idealnie nadają się też do użytku na terenach zakładów pracy. Mogą bowiem pełnić funkcję sygnalizacyjną, chociażby na magazynach i na terenie zakładów o charakterze logistycznym. Są powszechnie wykorzystywane także na stacjach benzynowych, które są czynne przez całą dobę. Stosuje się je także do dekoracji przestrzeni biurowych tworząc w ten sposób modne, nowoczesne i robiące wrażenie aranżacje, gdzie światło tego typu łączone jest ze szkłem i metalem. Linie świetlne wspaniale prezentują się także w roli oświetlenia schodowego. Są delikatne, ale zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa użytkowania klatki schodowej.

 

Podsumowując, linie oraz łuki świetlne mają bardzo wiele zastosowań. Profil wewnętrzny tworzy specjalną linię świetlną, we wnętrzu której umieszczane są diody. Całość zostaje zabezpieczona estetycznym profilem zewnętrznym, który instaluje się do podłoża w bardzo prosty sposób. Tak naprawdę, z wykorzystaniem linii świetlnych oraz łuków można też tworzyć ciekawe, nietypowe kształty- dokładnie takie, jakie są potrzebne w konkretnym budynku czy zakładzie. Można więc dostosować to rozwiązanie do swoich indywidualnych potrzeb, co również stanowi ogromną zaletę tego rozwiązania.

Kategorie: Narzędzia