Prawdziwi fani kina domowego i w ogóle telewizji zrozumieją na pewno rozterkę w wyborze odpowiedniego uchwytu na telewizor. Oprócz wersji ściennych mamy bowiem możliwość wyboru uchwytu mobilnego lub sufitowego. Obydwie te opcje mają swoje wady i zalety. U niektórych osób zdecydowanie lepiej sprawdzi się wersja pierwsza a u innych druga.

 

Dlaczego warto zdecydować się na uchwyt do telewizora?

Warto zastanowić się nad tym, dlaczego uchwyt jest nam w ogóle potrzebny. Przede wszystkim są to kwestie estetyczne i związane z wygodą. Uchwyt do telewizora bowiem pozwala nam zaoszczędzić sporo dodatkowego miejsca. Szczególnie gdy mowa o wersji sufitowej. Natomiast wygoda wynikająca z możliwości regulacji kąta patrzenia to całkiem inna bajka. Pozwala to na osiągnięcie najwyższej jakości relaksu oraz na czerpanie najlepszych wrażeń z seansu.

 

Uchwyty na telewizor sufitowe

Większość kinomaniaków marzy o tym, aby posiadać w domu własny projektor. Umożliwić może to montaż uchwytu sufitowego. Jest to najlepszy i najwygodniejszy sposób, nie mniej w niektórych mieszkaniach jest on niemożliwy do osiągnięcia. Zazwyczaj związane jest to ze zbyt niskim sufitem albo po prostu ze zbyt małą powierzchnią salonu. Jeśli tego miejsca nam nie brakuje, to spokojnie możemy zamontować uchwyt sufitowy pod telewizor albo pod projektor. Jest to również opcja często wybierana w momencie, gdy nie możemy pozwolić sobie na uchwyt ścienny. Taka sytuacja ma miejsce, gdy mamy do czynienia, chociażby ze słabą ścianką działową, która nie jest przystosowana do udźwignięcia wagi naszego telewizora.

 

Zalety i wady uchwytu sufitowego

Ogromną zaletą uchwytu montowanego do sufitu jest możliwość korzystania z projektora. Dzięki niemu możemy poczuć się we własnym domu jak w kinie. Jest to ogromna zaleta dla każdego fana filmów. Podobne doznania oferuje nam zawieszony pod sufitem telewizor. Szczególnie gdy jesteśmy w posiadaniu naprawdę okazałego modelu. Dobry uchwyt sufitowy może udźwignąć nawet 65-calowy ekran, który waży około 40 kg. Dodatkowym atutem jest możliwość regulacji kąta nachylenia oraz możliwość obrania uchwytu. Możemy także regulować odległość ramienia od sufitu. Mamy więc spore możliwości personalizacji zawieszonego telewizora. Jeśli natomiast chodzi o wady, to jest ich niewiele, jednak możemy wśród nich wymienić konieczność dostosowania całego układu pomieszczenia pod zamontowany uchwyt do tv.

 

A może uchwyt mobilny?

Są osoby, które albo nie mogą pozwolić sobie na montaż uchwytu na ścianie bądź suficie, albo po prostu ta opcja nie bardzo im odpowiada. Wtedy warto zastanowić się nad uchwytem mobilnym. Świetnie sprawdza się on w biurach i na salach konferencyjnych, ale i w naszych domach! W przeciwieństwie do montowanego uchwytu do telewizora mobilna wersja może być przemieszczenia w dowolne miejsce mieszkania. Stwarza to ogromne możliwości aranżacyjne. Dodatkowymi zaletami mobilnego uchwytu do telewizora jest możliwość ukrywania kabli w stojaku oraz regulacja jego wysokości.

Kategorie: Dekoracje